Już od 2019 roku czekamy na oficjalne ujawnienie nowych szczegółów Xbox Series X, takich jak cena czy data premiery. W internecie nie brakowało również wielu pogłosek na temat nowej konsoli Microsoftu. Jednak jak się okazuje, według najnowszych przecieków premiera Xbox Series X oraz Series S ma nastąpić 10 listopada 2020 roku.

Serwis Windows Central uważa, że wydajniejszą konsolę kupimy za 499 dolarów (około 2300 złotych z wliczonym podatkiem) lub 35 dolarów miesięcznie w abonamencie Xbox All Access,  zaś Series S nabędziemy za 299 dolarów (około 1400 złotych z wliczonym podatkiem) lub 25 dolarów miesięcznie w abonamencie Xbox All Access.

Jeżeli chodzi o drugą z wymienionych konsol, dzisiaj rano Microsoft na oficjalnym profilu Xbox w serwisie Twitter potwierdził cenę i wygląd tańszej wersji urządzenia.


Co wiemy o nadchodzącym Xbox Series S?


Tańsza wersja nowej konsoli będzie kosztować 299 dolarów (można założyć, że będzie to około 1400 złotych z wliczonym podatkiem) oraz będzie bardzo podobna do Xbox One. Jednak jak zapewnia producent, będzie to najmniejszy Xbox w historii. Ponadto na przodzie sprzętu znalazł się tylko jeden port USB, co oznacza, że pozbyto się napędu na płyty.

Na boku Series S można zauważyć także duży grill, który z założenia ma pomóc w chłodzeniu podzespołów. Udostępniona grafika przedstawia jedynie biały wariant urządzenia, ale nie wiadomo czy dostępna będzie również wersja z czarną obudową.

Jak twierdzi serwis Windows Central, Series S ma oferować nieco lepszą wydajność od obecnego Xbox One X (4 teraflopy RDNA2), jednak urządzenie pomimo niskiej ceny  i gorszej wydajności od Series X, będzie wspierać wszystkie technologie nowej generacji jak Ray Tracing, szybkie dyski SSD czy natychmiastowe wznowienie rozgrywki.

Można mieć pewność, że amerykańska firma wykorzysta taką okazję. Jak zapewnia producent, już wkrótce zostaną ujawnione kolejne szczegóły.