Xbox Series S to tańsza i słabsza wersja nadchodzącej konsoli Xbox Series X (już od jakiegoś czasu pojawiały się spekulacje mówiące, że urządzenie będzie nosić nazwę Series S). Jak na razie nie została ona potwierdzona oficjalnie, jednak po dzisiejszym dniu możemy być już raczej pewni, że twórcy zamierzają wypuścić ją na rynek. O co dokładnie chodzi?

Pewnemu użytkownikowi o nazwie Zak S udało się zakupić kontroler do konsoli Xbox Series X. Najciekawsze jednak informacje znajdziemy na pudełku. W instrukcji opisane zostało, że pad jest kompatybilny zarówno na wersję X jak i S najnowszej konsoli Xbox. Użytkownik udostępnił zdjęcia zakupionej rzeczy na swoim Twitterze:
Według plotek Xbox Series S ma mieć mniej pamięci RAM (o 6 GM mniej) i słabszą kartę graficzną. Konsola ma odtwarzać gry nie w rozdzielczości 4K, a w 1080p. Obydwie konsole mają mieć takie same procesory. Słabsza wersja ma kosztować około 250-300 dolarów.

Użytkownik udostępnił także zdjęcie, na którym porównuje kontroler do nadchodzącej konsoli z padem do jej poprzedniczki. Jak widać różnice w nich są naprawdę niewielkie:Po lewej pad do Xbox One, po prawej do Xbox Series X

Według doniesień, na oficjalne ogłoszenie nie trzeba będzie długo czekać, bo jeśli wierzyć plotkom – ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.


źródło: gry-online.pl