Projekt i gabaryty konsol najnowszej generacji do dziś jest gorącym tematem, wywołującym burzliwe dyskusje pośród grona graczy. Kwestia może wydawać się niezwykle błahym tematem, jednak jest niezwykle ważna z prostego powodu — konsole jakoś trzeba ulokować na meblach, najlepiej tak, aby zarówno był do niej łatwy dostęp, chłodzenie pracowało prawidłowo jak i urządzenie prezentowało się efektywnie.

Warto przypomnieć, że wiele graczy krytykowało nowy design konsoli Sony nie bez powodu, gdyż sprzęt jest nieregularny i gigantyczny, przez co mnóstwo osób nie mogło dopasować go do posiadanych mebli.

Bez echa nie obyła się także prezentacja wyglądu najnowszej konsoli Microsoftu, która wielokrotnie była przyrównywana do oczyszczacza powietrza czy lodówki, co podchwyciła i doskonale wykorzystała w kampanii marketingowej amerykańska korporacja.

Naprzeciw potrzebom klientów wychodzi Ikea. W niektórych sklepach firmy na dziale z komodami i meblami do salonu znalazły się makiety najnowszych konsol Xbox Series X i PlayStation 5.

Na szablonach w realnych rozmiarach zostały naniesione dokładne wymiary, dzięki czemu można zobaczyć, jak duże byłyby w porównaniu z innymi sprzętami i wyposażeniem domu.
Miłym akcentem jest również to, że makiety są częściowo stylizowane na swoje realne odpowiedniki. Na boku makiety konsoli Japończyków można dostrzec również humorystyczny tekst:

"Która szafka RTV IKEA będzie pasowała do mojej nowej, memicznej, ponadwymiarowej konsoli do gier?"

Moim zdaniem jest to fenomenalny pomysł i bardzo chciałbym zobaczyć podobne makiety w salonach w Polsce.