W ostatnich dniach jest bardzo głośno o Microsofcie i nowych konsolach Xbox Series. Przedwczoraj oficjalnie ujawniono Xbox Series S, a później do internetu wyciekł zwiastun urządzenia. Naturalnie, wczoraj gracze także oczekiwali dodatkowych szczegółów na temat wydajniejszego wariantu sprzętu, Series X.

Niestety, z tego powodu, że to na mocniejszej konsoli od początku koncentrowała się kampania marketingowa, jedynymi rzeczami, o jakich poinformowano, a o których nie wiedzieliśmy wcześniej była data premiery i cena

Niezależnie od wszystkich wielkich wydarzeń, kanadyjski sklep detaliczny La Source, na swojej podstronie internetowej poświęconej Xbox Series X przedstawił wygląd opakowania nowej konsoli. 


Źródło: The Source


Grafika na opakowaniu ukazuje charakterystyczny grill urządzenia, a całość została utrzymana w czarno-zielonej kolorystyce nawiązującej swoim wyglądem do omawianego sprzętu.

Jest to o tyle ciekawe, że po oficjalnej prezentacji konsoli, duża część użytkowników twierdziła, że najnowsze dzieło Microsoftu otrzyma niestandardowe i ekstrawaganckie opakowanie. Jak się okazuje, amerykańska firma postanowiła zadbać o prostotę nawet na pudełku.

Sklep z Kanady udostępnił również jedno ze zdjęć, które raczej nie pojawiało się często w materiałach serwisów informacyjnych — mowa o spodzie konsoli. Jak można zobaczyć, na dole urządzenia znalazł się kolejny grill oraz okrągła podstawa, najprawdopodobniej odczepiana. 


Źródło: The Source


Warto wspomnieć też o tym, że nie samymi konsolami Microsoft żyje. Jak sam producent wspomina od początku, nowe konsole będą swojego rodzaju tyglem, elementem łączącym cały ekosystem giganta z Redmond. Nie dziwi więc fakt, że w ramach rozwoju, do oferty GamePass włączono katalog gier EA Play, a ze względu na dopracowanie usługi na komputerach osobistych zakończono beta testy

Przypomnijmy, że zarówno Xbox Series X (2249 zł)  jak i Series S (1349 zł) zadebiutują na rynku już 10 listopada 2020. Zamówienia przedpremierowe można składać od 22 września 2020 roku.