Właśnie zakończyła się oficjalna prezentacja pierwszych nowych kart graficznych RTX 3000 z serii Ampere. Podczas pokazu przedstawiono zupełnie nowe technologie, nad jakimi pracowała Nvidia przez ostatnie lata.

Według zapewnień producenta, nowe podzespoły usprawnią przepływ danych, dzięki czemu już na zawsze możemy pozbyć się problemu doczytujących się tekstur.


Ponadto producent zapewnia, że nowe jednostki GPU znacznie polepszą działanie dysków SSD, a kupując najwydajniejszy wariant karty graficznej będziemy w stanie cieszyć się rozgrywką nawet w rozdzielczości 8K przy zachowaniu płynności na poziomie 60 klatek na sekundę. 

Poniżej załączamy listę zapowiedzianych dzisiaj kart. Należy pamiętać, że są to ceny podane przez producenta, a ostateczna kwota zakupu może się nieco różnić od podanych poniżej.

[AKTUALIZACJA]

Nvidia właśnie udostępniła oficjalne polskie ceny nowych układów Ampere. Poniższe dane zostały zaktualizowane o kwoty, jakie przyjdzie nam zapłacić za wersje z referencyjnym układem chłodzenia (Founders Edition). 


- RTX 3080 - $699 / Oficjalna cena: od 3 279 złotych, dostępna od 17 września tego roku,
- RTX 3070 - $499 / Oficjalna cena: od 2 359 złotych, dostępne od października tego roku,
- RTX 3090 - $1499 / Oficjalna cena: od 7 029 złotych, dostępna już od 24 września tego roku.Pełne nagranie z dzisiejszej imprezy załączamy poniżej.